Informacje o produktach

System Informacji Przestrzennej (ZPL) składa się z kilku produktów:

 

 

Strona informacyjna

Strona informacyjna stanowi podstawowe źródło wiadomości dotyczących całego projektu Systemu Informacji Przestrzennej (ZPL). Służy do zamieszczania informacji oraz bieżących aktualności dotyczących projektu, portali mapowych czy usług. W zakładce „Mapy” znajdują się wszystkie dostępne dla użytkowników kompozycje mapowe, które reprezentują dane w postaci map tematycznych. Strona umożliwia także szybki dostęp do e-usług, które są udostępniane przez partnerów projektu.

 

 

Portal mapowy

Portal mapowy to główne narzędzie służące do przeglądania danych przestrzennych wyświetlanych w postaci tematycznych map. Podstawowym elementem portalu jest panel boczny, znajdujący się po lewej stronie, w którym znajdują się: wyszukiwarka adresów i działek, dostępne do wyboru kompozycje mapowe, zakładka zawierająca warstwy danej kompozycji oraz zakładka zawierająca podstawowe informacje o kompozycji. Dodatkowo portal posiada podstawowe, niezbędne narzędzia służące do nawigacji po mapie oraz dodatkowe narzędzia zaawansowane służące m.in. zmianie podkładu mapowego, tworzeniu notatek, wykonywaniu pomiarów obiektów oraz terenu, wydruku mapy, zapisaniu widoku mapy, identyfikacji obiektów czy też tworzeniu nowych obiektów inwestycyjnych. Należy pamiętać, że mapy generowane na portalu stanowią tylko i wyłącznie charakter poglądowy i nie mogą być traktowane jako dokument oficjalny.

 

 

Portal metadanych

Portal metadanych powstał do wyszukiwania konkretnych zbiorów danych. Jest to strona służącą do zarządzania zasobami z odniesieniami przestrzennymi, która zapewnia zaawansowane funkcje edycji i wyszukiwania metadanych, a także posiada interaktywną przeglądarkę map internetowych. Portal zapewnia łatwy w użyciu interfejs do wyszukiwania danych geoprzestrzennych w wielu katalogach  według nazwy, słów kluczowych, typów zasobów, tematów, informacji kontaktowych, formatów danych, skali, lat czy częstotliwości aktualizacji. Dzięki temu użytkownicy mogą w łatwy sposób zawęzić wyszukiwanie i szybko dotrzeć do interesujących ich rekordów.